Üst bar özel içeriği
0282 747 60 66 [email protected] HibaPlas | Atıklarınıza Kalite Katıyoruz

Hizmetlerimiz & Teknik Bilgiler

HibaPlas

Plastiğin Tarihçesi

Plastiğin Tarihçesi

BPF Plastics Zaman Çizelgesi, Sponsorlarımızın desteğiyle British Plastics Federation tarafından bir araya getirilen 10 poster kümesidir. Bu posterler, 1284 yılına kadar uzanan plastik geçmişi boyunca ve günümüze kadar geçen yıllardaki önemli gelişmeleri ve kilometre taşını göstermektedir.

Plastik Katkı Maddeleri

Plastik Katkı Maddeleri

Modern yaşamdaki her faaliyet plastikten etkilenir ve çoğu plastik ürünlere tamamen bağımlıdır. Otomobilleri sentetik tamponsuz, gösterge tablaları, direksiyon simidi ve anahtarları olmadan düşünün; plastik derialtı şırınga ve suni kalça eklemleri olmaksızın ilaç. Ve telekomünikasyon, plastik telefonlara, devre kartlarına ve kablo izolasyonuna bağlı olarak ne olur

Polimerler: Termosetler

Polimerler: Termosetler

Alkyds AMC

Özellikleri: 
Sert, dayanıklı, ısıya dayanıklı, iyi ark ve izleme direnci, iyi uzun vadeli, boyutsal stabilite, mantar direnci, iyi renk kararlılığı.

Uygulamalar: 
Otomotiv dağıtıcı kapakları, devre kesiciler, anahtar dişlileri, renkli muhafaza kutuları.

Polimer Termoplastikleri

Polimer Termoplastikleri

Özellikleri:
Sert, opak, parlak sert, iyi düşük sıcaklık özellikleri, iyi boyutsal stabilite ve kolayca elektroliz kaplı, düşük sürünme.

Uygulamalar:
Telefon ahizeleri, katı bagajlar, ev tipi cihaz gövdeleri (yemek karıştırıcıları), galvanik parçalar, radyatör ızgaraları, saplar, bilgisayar muhafazaları.

Plastik İşlemleri

Plastik İşlemleri

Genel Açıklama:
Süreç, bir plastik malzemenin dairesel bir kalıptan ekstrüzyonunu ve ardından “kabarcığa benzer” bir genleşme işlemini içerir.
Kullanılan Tipik Malzemeler:
Temelde polietilenler (HDPE, LDPE ve LLDPE) ancak bu reçinelerle karışımlar olarak veya çok katmanlı film yapısında tek katmanlar olarak çok çeşitli diğer malzemeler kullanılabilir. Bunlar PP, PA ve EVOH’dir

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirliği bir işletmeye dahil etmek, belki de ilk ortaya çıkabildiğinden daha zorlayıcıdır – kavramı bilen herkes bilir; kesinlikle “yeşil” olmanın ötesine geçmektedir. Ve sadece çalışanların becerileri ile sağlanabilir; hayati katkıları olmaksızın, işletme sürdürülebilirliği için taahhüt edilen organizasyonlar bile asla yazılı bir politika izleyemezler. Bir organizasyonda herhangi bir sayıda girişimde bulunulabilir – ancak sürdürülebilirlik sorununa daha bütünsel bir şekilde bakılamamıştır.

Sayfa başına kaydırma butonu.